N

Z życia SP2            

                                           Archiwum:  2016/2017    2015/2016   2014/2015       

 

Strona główna
Aktualności i informacje
Zespół Placówek Oświatowych nr 2
Nauczyciele i oddziały
Dokumenty szkoły
Historia SP2
Patron SP2
Z życia SP2
Konkursy SP2
Z życia Gimnazjum
Konkursy Gimnazjum
Patron Gimnazjum
Sport w ZPO nr 2
Rekrutacja
Przydatne linki
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Klasa dwujęzyczna
Bezpieczna plus
Dziennik elektroniczny

horizontal rule

Rok szkolny 2017/2018

Wycieczka klas I - III Kraków - Zakopane

 Zajęcia otwarte dla rodziców w klasie IC 

Uczymy się pomagać

Dzień Matki w IA

Dzień Patrona

Wycieczka w Pieniny

Rajd rowerowy śladami powstańców styczniowych

 Zielona szkołą nad morzem 

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

 Wizyta przedszkolaków w szkole

Dzień Ziemi

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Wyjazd na mecz reprezentacji Polski U-21

Śniadanie wielkanocne w IIIB

Lekcja w pracowni plastycznej

Dzień Babci i Dziadka IIIc

Wycieczka do  Państwowej Straży Pożarnej klasy IIIB

Zaproszenie do biblioteki uczniów klas pierwszych

Biała szkoła

Bal karnawałowy uczniów klas I-III

„Cicha noc” – Wigilia w trzeciej c

Wycieczka do Warszawy, warsztaty w pijalni czekolady

Kolejny szachowy sukces Doroty

Mikołajki w klasie IIIC

Wieczór wróżb andrzejkowych w IIIB

III miejsce Doroty w Charytatywny Turniej Szachowy "Szachiści grają dla Polonii"

Andrzejki w IIIC

Przegląd Piosenek Patriotycznych

"Bądź bezpieczny na drodze" - cykl zajęć w klasie IB 

"Sam idę do szkoły" - zajęcia w klasie IIIC

 "Bądź bezpieczny na drodze" - zajęcia w klasie IC 

"Bezpieczni w szkole i na drodze" - cykl zajęć w klasie IIA

"Bezpieczeństwo po zmroku" warsztaty w klasach IA, IIIA, IIIB

Noc w szkole - klasa IVB

Szachowy sukces Doroty Kuźmiuk

Ślubowanie uczniów klas I

 Klasy I - III w Danówce 

Rajd rowerowy uczniów klasy VIB

 

horizontal rule

 

horizontal rule

 

Rok szkolny 2017/2018

horizontal rule

horizontal rule

WYCIECZKA KLAS I-III DO KRAKOWA i ZAKOPANEGO 

W dniach 6-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas I A, III A i III B, pod opieką p. I. Barczuk, p. I. Trojanowskiej-Kazimierczak, p. B. Maciejewskiej, wyjechali na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Trzydniowy pobyt na wycieczce był pełen wrażeń i dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Kraków. Zobaczyły Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Mogły dotknąć słynny Dzwon Zygmunta. Pobyt w Zakopanem i piesza wędrówka na Polanę Rusinową to atrakcje kolejnego dnia wycieczki. Ostatni dzień wycieczki, dzieci spędziły w Zatorze, w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Tam najchętniej korzystały z basenów wodnych.

8 czerwca w późnych godzinach nocnych, zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do swoich domów.

 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Uczymy się pomagać

Człowiek jest wielki  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 (św. Jan Paweł II). 

W kwietniu i maju 2018 r. odbyła się w klasie III c dobrowolna zbiórka pieniędzy.

W ramach realizowanego bloku tematycznego Poznajemy kontynenty- Afryka uczniowie obejrzeli film o życiu dzieci w Afryce. Nie pozostali obojętni na krzywdę swoich rówieśników, którzy nie mają tyle szczęścia, by dorastać we własnym domu wśród najbliższych. Postanowili im pomóc. Bartek przyniósł do szkoły skarbonkę i zaczęła się wielka zbiórka pieniędzy. Jednocześnie uczniowie szukali organizacji, na konto której wpłacą zebraną sumę. Pomysłów było wiele i trudno było się zdecydować. Problem rozwiązał się podczas omawiania wiersza Elżbiety Skarżyńskiej „Drzewo pokoju”. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest UNICEF i tam postanowili przesłać zebrane środki. Wspólnie policzyli pieniądze, okazało się, że zebrali 124 zł. Następnie udali się na pocztę, gdzie dokonali wpłaty. Wszyscy byli z siebie bardzo dumni, zrozumieli, że  potrafią pomagać, a przede wszystkim, że wspólnie mogą zdziałać więcej!

D. Korolczuk

horizontal rule

 

Zajęcia otwarte dla rodziców klasie IC

Dnia 25 maja 2018 roku odbyły się w klasie IC  zajęcia otwarte dla rodziców. W ten sposób dzieci chciały uczcić  zbliżający się Dzień Matki. Podczas zajęć zaprezentowały wszystkie zdobyte w roku szkolnym wiadomości i umiejętności. Starały się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie ,,Za co, najbardziej kocham moją mamę?".Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec dzieci złożyły swoim mamom życzenia i wręczyły przygotowane własnoręcznie upominki.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Matki w klasie I A

Dnia 25 maja 2018 roku uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk, gościli w swojej klasie Mamy, które zostały zaproszone z okazji „Dnia Matki”. Mamy mogły zobaczyć, jak pracują na lekcji ich dzieci oraz bawić się wspólnie z dziećmi. Nie zabrakło też niespodzianek. Dzieci przygotowały ciekawy program artystyczny oraz konkursy np. konkurs pt. „Czyj to portret”. Własnoręcznie przygotowane upominki i serdeczne życzenia dla mam były miłym dopełnieniem tej świątecznej lekcji.

 

horizontal rule

 

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Patrona

 

Samorząd Uczniowski włączył się w organizację obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej, który odbył się 22 maja. Z tej okazji uczniowie klas I-VII wzięli udział w konkursach związanych z twórczością Bolesława Prusa.

Maluchy z klas najmłodszych wraz z wychowawczyniami przygotowywały makiety katarynek nawiązujące do jednej z nowel pisarza. Uczniowie klas IV-VII mieli do wykonania dwa zadania: zredagowanie opowiadania, którego początkiem był fragment utworu „Antek”. Następnie przygotowywali kostiumy faraona nawiązujące do powieści pt. „Faraon”.

Wyniki pracy poszczególnych klas oceniało jury w składzie: Dorota Domańska, Cezary Woch i przewodnicząca SU Andżelika Protaś. Jurorzy zadecydowali, że na szczególne wyróżnienie zasługują  klasy Ib oraz VIIb.   Nagrodą dla obu klas ufundowaną przez Radę Rodziców jest darmowa pizza w pizzerii Da Grasso.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona przedstawiciele SU wręczyli także nagrodę uczennicy klasy IIIc Ewie Szupiluk, która zwyciężyła w akcji zbierania makulatury organizowanej niedawno w naszej szkole.

Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rajd rowerowy śladami powstańców styczniowych

15.05.2018r uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielem przyrody uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Trasa przejazdu to: Międzyrzec Podlaski - Rudniki - Dołha - Żerocin - Utrówka - Międzyrzec Podlaski. Brali w nim udział również uczniowie z okolicznych szkół. Celem rajdu było kształtowanie postaw patriotycznych,  zainteresowanie historią naszego regionu oraz poznanie miejsc związanych z powstaniem styczniowym. Odwiedziliśmy także lipę (pomnik przyrody), która nosi nazwę naszego patrona szkoły Bolesława Prusa. Zakończeniem rajdu było wspólne ognisko , pieczenie kiełbasek i rozdanie okolicznościowych dyplomów.

                                                                                              S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zielona szkoła nad morzem

Uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim spędzili tydzień nad morzem.

Wyjazd na zieloną szkołę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Kieruczenko i Iwona Zaniewicz oraz ksiądz Krzysztof Węgrzynek .

Baza noclegowa znajdowała się w Pucku. Jest to świetne miejsce, aby poznać i zobaczyć piękne zakątki Pomorza. 

Program był bardzo napięty, tak aby uczestnicy mogli zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz przyjemnie spędzić czas.

Oprócz zajęć sportowych, które wypełniały czas wieczorami,  były również wycieczki oraz wizyty w aquaparku w Sopocie i Redzie oraz parku linowym we Władysławowie. Dzieci odwiedziły Hel, gdzie zobaczyły Początek Polski, czyli koniec Półwyspu Helskiego. Była też wizyta w fokarium helskim, podczas której odbył się pokaz treserski i karmienie fok. Z falochronu mogły też zobaczyć budynek letniej rezydencji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczniowie odwiedzili także Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, gdzie podziwiali piękne obiekty sportowe położone nad samym Bałtykiem. A  stamtąd już bardzo blisko do Alei Gwiazd we Władysławowie, gdzie był spacer i  wspominanie naszych gwiazd sportu w różnych dyscyplinach i konkurencji.

Odwiedziliśmy także przylądek Rozewie i latarnię morską, z której to mogliśmy podziwiać panoramę otwartego morza, Zatoki Gdańskiej i całego Półwyspu Helskiego.

Byliśmy też w Jastrzębiej Górze, aby zobaczyć obelisk Gwiazda Północy, czyli najbardziej wysunięty na północ punkt Polski. Wszystko to w pięknej scenerii wybrzeża klifowego, gdzie najlepiej widać ingerencję i oddziaływanie morza na ląd.

Oczywiście nie może być Pomorza bez Trójmiasta. Zwiedziliśmy gdańską Starówkę, nabrzeże ze słynnym Żurawiem, Westerplatte oraz stadion Energa Arenę, na którym rozgrywa swoje mecze drużyna Lechii Gdańsk, a czołowym zawodnikiem tej drużyny jest Ariel Borysiuk pochodzący z Białej Podlaskiej (wychowanek Akademii Piłkarskiej TOP 54).

Sopot to również wizyta na najdłuższym drewnianym molo nad Bałtykiem liczącym 511,5 m długości. 

Wizyta w Gdyni to podziwianie pięknych okrętów, które cumują przy nabrzeżu – żaglowiec Dar Pomorzai kontrtorpedowiec ORP Błyskawica. Również z nabrzeża rozciąga się piękny widok na gdyński wieżowiec – Sea Towers.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy  zamek w Malborku, gdzie poznaliśmy historię obiektu.

„Sportowcy” wrócili bardzo zadowoleni. Był to dla nich czas odpoczynku i relaksu, tak aby naładować akumulatory przed końcem roku szkolnego.

A jak wiadomo jest to bardzo ciężki okres – przed nimi dużo pracy, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Oby ten efekt był tak piękny, jak piękna była pogoda każdego dnia.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wizyta przedszkolaków w szkole

Dnia 27.04.2018 r. najstarsza grupa dzieci z Przedszkola nr 4 wraz z opiekunką, Panią Joanną Małek złożyła wizytę w Szkole Podstawowej nr 2. Przedszkolaki przebywały w klasie IA. Były miło przyjęte przez uczniów tej klasy i Wychowawczynię Panią Izabelę Barczuk. Przedszkolaki mogły wziąć aktywny udział w zajęciach lekcyjnych. Dzięki temu spotkaniu, dzieci z przedszkola poszerzyły wiedzę o szkole i szkolnych obowiązkach. 

Na zakończenie spotkania wręczone zostały pamiątki i słodycze. 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Ziemi

Dnia 26 kwietnia pod hasłem "Dbaj o Ziemię to Twój dom" odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi przygotowane przez klasę II a.  Pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Krystyny Frydrychowskiej - dzieci przebrane za postaci bajek, uczyły młodszych i starszych kolegów w jaki sposób dbać o Ziemię. Występ  uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem pana Cezarego Wocha. Przedstawienie zakończyło się miłym akcentem za sprawą sympatycznego zajączka, który rozdawał publiczności zdrowe marchewki. 

Od teraz uczniowie naszej szkoły z zapałem będą dbali o Ziemię - nasz wspólny dom.

Krystyna Frydrychowska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 16.04.2018r. uczniowie klas I a, III a, III b pod opieką p. I Barczuk, p.I.Trojanowskiej i p.B. Maciejewskiej wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. W Bialskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Łomży. Wszyscy uczniowie byli podekscytowani podczas oglądania niezwykle interesującego przedstawienia.

Aktywnie i radośnie dzieci spędziły czas w sali zabaw. Bawiąc się wesoło integrowali się z rówieśnikami. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonald's.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

WYJAZD NA MECZ REPREZENTACJI POLSKI U-21

27.03.2018 roku uczniowie z klasy sportowej 7a pojechali  do Lublina na mecz  piłki nożnej reprezentacji Polski  mężczyzn do lat 21 z Litwą. Mecz rozegrano w ramach eliminacji mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w 2019r. we Włoszech i w San Marino.  Spotkanie  Biało Czerwonych z Litwą rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym przez całe spotkanie nie brakowało gorącego dopingu kibiców.  Zagrzewana do walki przez kibiców reprezentacja Polski U-21 pokonała Litwę  1:0 i w ten sposób Polacy awansowali na pierwsze miejsce w swojej grupie. Dzięki wygranej Polaków wszystkim uczniom dopisywały dobre humory i pytali o organizację kolejnych tego typu wyjazdów.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Bernadeta Iwanejko i Kamil Korniluk a celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie ciekawych i wartościowych form spędzania wolnego czasu oraz  dobra zabawę i integrację grupy rówieśniczej.

B. Iwanejko

zobacz zdjęcia

 

Śniadanie wielkanocne w IIIB

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas..."

Jednymi z takich świąt są Święta Wielkanocne. W naszej klasie urządziliśmy śniadanie wielkanocne w rodzinnej atmosferze. Na stole nie zabrakło jajek, babek wielkanocnych, stroików z bazi i bukszpanu- symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu symboliki wielkanocnych potraw uczniowie dowiedzieli się na zajęciach od swojej wychowawczyni. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania, dzieląc się jajkiem, uczniowie złożyli sobie ciepłe życzenia. Następnie śpiewali piosenki i bawili się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi: "kumanie się" jajkami, wyścigi pisanek. Jajko Sebastiana okazało się najbardziej wytrwałe, zniosło wiele uderzeń i dlatego zajęło I miejsce. 

Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci. 

Barbara Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Lekcja w pracowni plastycznej

            Na zakończenie bloku tematycznego Poznajemy Kontynenty- Afryka klasa III c w dniu 21 lutego przeniosła tradycyjne zajęcia lekcyjne poza mury szkoły. W tym dniu odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury, gdzie pod bacznym okiem pana Andrzeja Szczerbickiego poznaliśmy pracownię plastyczną i namalowaliśmy piękne obrazy pod wspólnym tytułem „Afryka”.  Pracowaliśmy w zespołach, ale każdy miał możliwość wyrażenia własnej kreatywności.  Poznaliśmy nowe słownictwo związane z malarstwem.  Do szkoły wróciliśmy z naszymi pracami i poczuciem satysfakcji.

Dziękujemy panu Andrzejowi Szczerbickiemu za ciekawą lekcję plastyki, dzięki której w atrakcyjny sposób mogliśmy rozwijać umiejętności artystyczne.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Babci i Dziadka w IIIc

„Babcia z dziadkiem to nasze są skarby…”

Pod tym hasłem 24 stycznia 2018 r. odbyła się w klasie III c wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Frekwencja jak zwykle dopisała. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki  wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Wiele radości i humoru przyniósł konkurs, w którym seniorzy rozpoznawali siebie w przygotowanym przez wnuczęta opisie lub portrecie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje dzieła, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez ich dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Danuta Karolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do  Państwowej Straży Pożarnej

Wycieczki do  Państwowej Straży Pożarnej stały się tradycją. Realizując cykl tematów o straży pożarnej uczniowie klasy III B z wychowawczynią p. Barbarą Maciejewską odwiedzili w dniu 19 stycznia 2018 r. siedzibę Straży Pożarnej.

Celem było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się w domu, uświadomienie przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

W budynku straży uczniowie zostali przywitani przez pełniących dyżur strażaków. Już na samym początku zademonstrowali swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nich po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

Podczas spotkania uczniowie zwiedzili różne pomieszczenia, garaże, w których mogli nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie wozów strażackich służących do gaszenia pożarów, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Podczas prezentacji sprzętu wodnego, kilka uczennic w kapokach wzięła udział w ćwiczeniach i pokazie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się wiele nt. niebezpieczeństw czyhających na nich w domu i w szkole.

Strażacy uświadomili, że nie wolno bawić się zapałkami, zapalniczką, co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 998, jak zachować się w razie pożaru. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu, wejścia do wozu strażackiego oraz próba " gaszenia " fikcyjnego pożaru. 

Wycieczka wniosła dużo wiedzy dotyczącej pracy w straży pożarnej. W szkole swoje przeżycia uczniowie przedstawili w formie kolorowych prac plastycznych.

                                                                             Barbara Maciejewska
zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zaproszenie do biblioteki  uczniów klas pierwszych

         14 stycznia 2018 r. miało miejsce uroczyste zaproszenie do biblioteki uczniów klas pierwszych. Uczennice klasy III c  gimnazjum, działające w aktywie bibliotecznym: Aleksandra Osak , Patrycja Grądzka , Julia Piesta, Andżelika Protaś, Kinga Krzymowska, Julia Szczepaniuk i Daria Szymona przedstawiły krótkie wierszyki reklamujące książeczki dla najmłodszych czytelników. Uczniowie dowiedzieli się z nich również, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w szkolnej bibliotece.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z bajkowymi postaciami, a następnie zwiedzili szkolną bibliotekę, poznali jej regulamin, księgozbiór i wypożyczyli pierwszą książkę.

Scenariusz uroczystości przygotowała nauczycielka biblioteki Małgorzata Pietruszka i uczennica klasy III CG –prowadząca uroczystość -Aleksandra Kutczyńska.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Biała szkoła 2018

W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 dzieci z klas sportowych miały okazję wyjechać na obóz narciarsko – piłkarski do Białki Tatrzańskiej.

Całą organizacją obozu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego p. Marcin Kieruczenko i p. Iwona Zaniewicz.

Obóz odbył się w dniach 08-13 stycznia br., w którym wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły.

Program obozu był bardzo napięty gdyż już w dniu przyjazdu po zakwaterowaniu i zjedzeniu posiłku dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach z narciarstwa zjazdowego.

Kolejne dni to nauczanie jazdy na nartach a także doskonalenie nabytych już umiejętności piłkarskich .W ciągu obozu zostały przeprowadzone trzy treningi na hali sportowej.

Był też czas na dwukrotną wizytę w Aquaparku Termy Bania.

Uczestnicy mogli zażywać kąpieli w ciepłych wodach termalnych a także regenerować siły na kolejny dzień.

W programie była też wycieczka do Zakopanego, w której to dzieci wjechały kolejką na Gubałówkę a także miały okazję zobaczyć i przejść się najsłynniejszą ulicą w Zakopanem.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi na pewno zmęczeni ale z uśmiechami na buzi.

Już czekamy na kolejną zimę i kolejny wyjazd na białą szaloną szkołę.

Teraz koniec ferii i czas na powrót do szkoły.

M. Kieruczenko

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Bal karnawałowy uczniów klas I - III

„W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!”

Zbigniew Dmitroca

         W naszej szkole dla uczniów klas I- III dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się bal przebierańców. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do radosnej zabawy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania. W tym roku podczas balu dzieci przeżyły muzyczną podróż do krainy bajek, a towarzyszyły im w niej dwie wyjątkowe osoby – Smerfetka i Papa Smerf. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami. Animatorzy zachęcali do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci znały, a nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. W trakcie balu nastąpiła krótka przerwa na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.  

Tegoroczny bal dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Był to dzień niezwykły.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Cicha noc” – Wigilia w trzeciej c

Dnia 22 grudnia zorganizowaliśmy klasową wigilię. Na początku został odczytany fragment  Pisma Świętego, po czym przy dźwiękach kolęd dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Po tych tradycyjnych zwyczajach usiedliśmy do stołu przystrojonego świątecznymi dekoracjami, na którym znalazło się mnóstwo przeróżnych smakołyków. Wszystkim podobały się pierniczki, które upiekła mama Piotrka i samodzielnie według własnych pomysłów je ozdabialiśmy. Oczywiście były też prezenty. Atmosfera była bardzo przyjemna, a wspólne śpiewanie kolęd wprawiło nas w świąteczny nastrój.

Takie wydarzenia zbliżają klasę do siebie i sprawiają, że stajemy się jedną rodziną.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Warszawy, warsztaty w pijalni czekolady  

12 grudnia 2017 r.  odbyła się wycieczka do Warszawy,   uczestniczyli  w niej uczniowie klas  6B , 3BG  i  5A . Pierwszym punktem programu wycieczki były warsztaty w pijalni czekolady E. Wedla – każdy uczeń otrzymał torcik wedlowski przez siebie udekorowany. Następnie uczniowie zjedli posiłek w Galerii Mokotów i przespacerowali się po świątecznie udekorowanej Starówce warszawskiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w labiryncie świateł w Wilanowie, która zachwyciła światłem, kolorami i różnorodnością.

Beata Krawiec

 

horizontal rule

 

Kolejny szachowy sukces Doroty  

Dnia 10 grudnia 2017 r. odbył się VI Szachowy Turniej Mikołajkowy. Uczennica klasy 3 c Dorotka Kuźmiuk zajęła w nim II miejsce w kategorii dziewcząt do lat ośmiu.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

horizontal rule

 

IIIA, IIIB i IA w Warszawie

Dnia 12 grudnia 2017 r. dwie klasy trzecie "a" i "b" oraz klasa pierwsza "a", pod opieką wychowawczyń: p. B. Maciejewskiej, p. I Trojanowskiej-Kazimierczak, p. I. Barczuk, były na wycieczce w Warszawie. Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w TVP na Woronicza. Mogły tam na własne oczy zobaczyć, jak wygląda telewizja "od kuchni". 

Spacer, po Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie, wprowadził uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

Wizyta w fabryce bombek i udział w warsztatach plastycznych stanowił ogromną atrakcję dla uczniów, której długo nie zapomną. Uczniowie mogli zobaczyć jak wytwarza się bombki oraz pod okiem profesjonalnych dekoratorek mogli własnoręcznie wykonać niepowtarzalnie zdobione bombki. 

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni wrażeń i we wspaniałych humorach.  

I. Trojanowską- Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Mikołaj w klasie III c

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej klasie gościł  6 grudnia od samego rana.  Co chwilę do klasy ze szkolnego korytarza dobiegał charakterystyczny dźwięk dzwonka. Dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach podśpiewywały: „ A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna …”. Trudno było się skupić na wykonywanym zadaniu. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem do klasy przybył nie jeden, ale trzech świętych.  Wszyscy z nieskrywaną radością otrzymali prezenty.  Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne. Na zakończenie wizyty dzieci zaśpiewały Mikołajom piosenkę.

Dziękujemy Mikołajowi i mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

Wieczór wróżb andrzejkowych w IIIB

            Jest taki wieczór w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz wesołym spotkaniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Upamiętniając ten zwyczaj w klasie III B 30 listopada 2017r. odbył się wieczór wróżb ąndrzejkowych.

Magiczne damy przepowiadały przyszłość z kart, uczestnicy andrzejkowych szaleństw przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczny bilecik, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy czekali na to, by dowiedzieć się, kto pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Rodzice pomyśleli o swoich pociechach i przygotowali przepyszny poczęstunek. Dzieci wspaniale się bawiły, przy dźwiękach skocznej muzyki wierząc, że przepowiednia przyszłości zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać! 

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Dnia26 listopada 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 odbył się Charytatywny Turniej Szachowy. Szachiści grają dla Polonii pod Patronatem Honorowym Marszałka Senatu i  Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. W turnieju udział wzięła uczennica naszej szkoły Dorota Kuźmiuk zdobywając III miejsce w kategorii D8.

Gratulujemy pięknej postawy społecznej oraz umiejętności szachowych.

D. Korolczuk

horizontal rule

 

Andrzejki w IIIC

W środę 22 listopada w klasie trzeciej „c” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowano andrzejki.  Spotkanie było wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Tego dnia dzieci wróżyły sobie przyszłość oraz częstowały się słodkościami przygotowanymi przez Rodziców.  Uczennice gimnazjum Andżelika, Julia i Kinga przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek wiele ciekawych wróżb i w tym dniu wytrwale pełniły role wróżek.  Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu, a wszystko to w rytmach muzyki dyskotekowej i blasku świec.

Życzę dzieciom, żeby wróżby się spełniły. Rodzicom dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Wychowawczyni Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Przegląd Piosenek Patriotycznych  

Pieśni patriotyczne są piękną lekcją polskiej historii, potrafią wzruszyć do łez i obudzić szlachetną część naszej natury. Również dziś, gdy żyjemy w wolnej Rzeczpospolitej Polskiej piosenki rozgrzewają w nas miłość do Ojczyzny.

Dnia 22 listopada 2017r. w naszej placówce uczniowie klas I-III brali udział w Przeglądzie Piosenek Patriotycznych pod hasłem "Patriotyzm z pieśnią na ustach".

Uroczystość przygotowała p. Barbara Maciejewska, zaś oprawą muzyczną zajął się p. Cezary Woch.

Honorowymi gośćmi byli dyrektor szkoły p. Grzegorz Kowalczyk oraz wicedyrektor szkoły p. Dorota Nowosz.

Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, śpiewając wybrany utwór o charakterze patriotycznym. Nie szczędzono oklasków kolegom i koleżankom z innych klas.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły p. Grzegorz Kowalczyk kierując do uczniów słowa zachwytu, podziwu i wzruszenia, następnie gratulując gospodarzom klas wręczył pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość taka jak ta przypomina, że należy pielęgnować nasze piękne piosenki i pieśni patriotyczne, gdyż są one czasem jedyną mogiłą poległych, bezimiennych żołnierzy.                                                                                       

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Bądź bezpieczny na drodze - cykl zajęć w klasie IB

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa I B wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię p. Beatę Kostecką.

Celem pierwszych zajęć było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W zajęciach wykorzystano pomoce dydaktyczne w postaci skrzyżowania ulicy i modelu sygnalizatora świetlnego. Dzieci prezentowały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizatora. Podsumowaniem zajęć był krótki test „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę”.

Drugie zajęcia miały na celu poznanie znaków drogowych znajdujących się w pobliżu szkoły i ich znaczenia dla bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały także możliwość zademonstrowania swoich umiejętności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie odblasków, aby być widocznym na drodze. Każde dziecka otrzymało specjalną opaskę odblaskową.

Celem kolejnych zajęć było poznanie zasad „Jak należy zachowywać się podczas kontaktów z nieznajomymi”. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie należy rozmawiać z osobami nieznajomymi i odmawiać wsiadania do samochodu osób, których nie znają. Uczniowie obejrzeli też filmy edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Bezpieczne zachowania”. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Bądź bezpieczny na drodze”.

Beata Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

„Sam idę do szkoły”   

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa trzecia „C” wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię panią Danutę Korolczuk

W trakcie zajęć, przedstawione zostały uczniom zagadnienia uświadamiające ich o grożących im niebezpieczeństwach, podczas poruszania się po ulicy oraz w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami.

Ciekawą formą zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym były zabawy tematyczne z wykorzystaniem mat (przejście dla pieszych, ulica, skrzyżowanie), sygnalizatora świetlnego jak również inscenizacje.      

W trakcie zajęć uczniowie poprzez gry planszowe („W drodze do szkoły”, „Znaki drogowe”), filmy, działania praktyczne zrozumieli konieczność przestrzegania zasad ruchu drogowego, utrwalili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wzbogacili wiedzę na temat znaków drogowych regulujących ruch uliczny.

Trzecioklasiści uczyli się również jak poradzić sobie w niebezpiecznej sytuacji. Wykonali „przypominajki” z numerami telefonów alarmowych i do rodziców.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, aby być widocznym na drodze, gdyż nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

 

,,BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE”- ZAJĘCIA W KLASIE I C   

 

            Na przełomie października i listopada 2017 roku odbył się w klasie I C,  cykl zajęć w ramach Rządowego Programu ,,Bezpieczna +”. Przygotowała go i przeprowadziła pani Anna Złoch. Dzięki tablicom demonstracyjnym uczniowie poznali pięć zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię, nauczyli się rymowanki i piosenki o znakach drogowych. Zdobyte wiadomości mogli następnie wykorzystać podczas gier planszowych i interaktywnych  zabaw tematycznych. Film  oraz kolorowe plansze uświadomiły dzieciom, jak należy zachować się w różnych, niebezpiecznych sytuacjach ( np. podczas spotkania z nieznajomym, czy ataku agresywnego psa).

         Uczniowie poznali  również zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole podczas przerw śródlekcyjnych,  zabaw oraz zajęć sportowych. Zapoznali się z drogą ewakuacyjną budynku  i podstawowymi  numerami alarmowymi. Wykorzystując zdobyte informacje dzieci wykonały wystawkę prac plastycznych dotyczącą bezpieczeństwa.

         Cykl zajęć podsumowały ćwiczenia praktyczne w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i spacer ulicami miasta. Wszystkim uczestnikom programu zostały  na  pamiątkę wręczone odblaskowe opaski.

A.Złoch

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

BEZPIECZNI W SZKOLE I NA DRODZE - cykl zajęć w klasie IIA  

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa II A wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię panią Krystynę Frydrychowską.

Dzięki ciekawym zajęciom, które wzbogaciło użycie tablicy i zabawek interaktywnych, oraz kolorowych plansz i stroi dzieci uczyły się prawidłowych zachowań podczas przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego funkcjonowania  w szkole.  Drugoklasiści rozpoznawali znaki drogowe i wzięli udział w turnieju znajomości zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa w życiu codziennym. Była również okazja do przedstawienia swojego talentu plastycznego i kreatywności wykonując według własnego pomysłu plakaty dotyczące bezpieczeństwa.

Zajęcia podsumowały ćwiczenia praktycznie w przechodzeniu przez jezdnię i zabawa z odblaskami. Mamy nadzieję, że dzięki nim uczniowie naszej szkoły będą bezpiecznie poruszać się po drodze i unikną przykrych konsekwencji niewłaściwych zachować podczas codziennego życia.

Krystyna Frydrychowska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

„BEZPIECZEŃSTWO PO ZMROKU   

         17 listopada 2017 roku uczniowie klas I a, III a, III b wraz z wychowawczyniami p. Izabelą Barczuk, p. Izabelą Trojanowską- Kazimierczak, p. Barbarą Maciejewską spędzili niezapomnianą noc w szkole.

42 uczniów z tych klas wzięło udział w wieczornych warsztatach pod hasłem „Bezpieczeństwo po zmroku, w ruchu ulicznym, pierwsza pomoc przedmedyczna i działania przeciwpożarowe”. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię o zmroku pod okiem pani policjantki- Iwony Matysiak. Po praktycznych zajęciach dzieci obejrzały w świetlicy animowany film edukacyjny pt „ Bezpieczeństwo na drodze”. Następnie ćwiczyły według instrukcji funkcjonariuszy PSP udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

 Po kolacji, około godziny 23-ciej, położyły się spać w sali gimnastycznej. O godzinie 6.30 rodzice zabrali swoje pociechy do domu.

I. Trojanowską- Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

"NOC W SZKOLE"

         Czy ktokolwiek z rodziców i nauczycieli przypuszczał, że uczniowie tak bardzo lubią szkołę, iż perspektywa zostania w niej na noc wywoła okrzyki radości zamiast jęków i narzekań? 

         3 listopada uczniowie klasy 4 B wraz z opiekunami: wychowawczynią Katarzyną Modrzewską-Piesta i paniami Iwoną Bielecką oraz Sylwią Idzikowską spotkali się o godzinie 19 w ZPO2 by wspólnie spędzić noc w szkole. Każdy uczestnik przybył wyposażony w śpiwór, karimatę, niezbędny prowiant i duuużą porcję dobrego humoru.

         Na początek dzieci miały okazję sprawdzić jak dobrze znają szkolne zakamarki szukając "skarbu". Pomimo, że  nie było to proste zadanie - wskazówki zaszyfrowane były Kodem Cezara - zarówno dziewczęta jak i chłopcy odnaleźli słodki skarb, którym się sprawiedliwie podzielili. Dalsze atrakcje czekały na hali sportowej, gdzie uczniowie mieli również przytulne miejsce do spania. Siły i energii do harców dodała wszystkim smakowita pizza zaserwowana na kolację. Gry i zabawy przygotowane przez Panie miały na celu wzajemne bliższe poznanie się, integrację zespołu klasowego oraz pokazanie jak ważna jest prawidłowa komunikacja w drużynie klasowej, by wspólnie osiągać zamierzone cele sprawnie i bez porażek.

Zmęczeni, lecz zadowoleni uczniowie udali się zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny) odpoczynek. W sobotni poranek "czwartaki" - nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach - powrócili do swoich domów i stęsknionych Rodziców :)

Katarzyna Modrzewska-Piesta

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Szachowy sukces Doroty

Uczennica klasy IIIc Dorota Kuźmiuk zajęła I miejsce w Mistrzostwach Ziemi Międzyrzeckiej w szachach szybkich i błyskawicznych w kategorii juniorów do lat ośmiu.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

horizontal rule

 

Pamięć pozostanie” - wycieczka na cmentarz klasy III A

W dniu 27 października 2017 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie z klasy III A raz z wychowawczynią wybrały się na cmentarz.  Dzieci odwiedziły i uporządkowały zaniedbane groby, zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Uczniowie opuszczali cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu.

Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

I.Trojanowka-Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Ślubowanie klas pierwszych 

Dnia 26 października 2017r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Sześćdziesięciu trzech uczniów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców i gości zapewniali, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy. Zastępca Pana Burmistrza, Grzegorz Łubik, wręczył dzieciom zakładki do książki z ich imieniem. 

Pan Dyrektor, Grzegorz Kowalczyk oraz dostojni goście złożyli pełnoprawnym uczniom życzenia najlepszych ocen w szkole oraz by każdy dzień przynosił radość i chęć do nauki. 

Dzieci zaprezentowały się w piosenkach i wierszach, na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia. 

 

Wychowawczynie klas pierwszych:

I A – Izabela Barczuk

I B – Beata Kostecka

I C – Anna Złoch

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Danówki

Dnia 27-28 września 2017 r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce plenerowej w Danówce. Celem wycieczki była integracja uczniów klas I-III. Pogoda tego dnia była słoneczna. Podczas różnych zabaw oraz przy ognisku i wspólnym spożywaniu pieczonych kiełbasek, uczniowie, miło i wesoło, spędzili czas. Podczas przejazdów po lesie podziwiali jego piękno, o tej porze roku. Dzieci na długo zapamiętały wycieczkę do Danówki.

 zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rajd rowerowy  uczniów klasy VIB

            25.09.17 r.  uczniowie  klasy VIB wyruszyli na rajd rowerowy  zorganizowany przez wychowawcę klasy 6B we współpracy z Nadleśnictwem – Międzyrzec Podlaski (Pan Sójka – rodzic pracujący w Nadleśnictwie ) oraz rodzicami uczniów klasy 6B ( Państwo Majszakowie sponsorowali kiełbaski ). Był to rajd po okolicznych lasach oraz ognisko na terenie bazy Nadleśnictwa – we wsi Utrówka. W rajdzie uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie grupy Pani Sylwia Muszyńska, Pan Wojciech Puszkarski, Pan Ireneusz Sójka oraz Beata Krawiec. Przejechaliśmy około 15 km.

B. Krawiec

horizontal rule

 

Rok szkolny 2016/2017

horizontal rule

 

Rok szkolny 2016/ 2017 

Światowy Dzień Ziemi

VI B uczciła rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Projekt edukacyjny w klasie IIIc

Warsztaty lepienia z gliny w klasach I-III

Zajęcia ruchowe dla uczniów klasy zerowej

Wycieczka do Warszawy

Bal karnawałowy uczniów klas 0 - III

Jasełka w IIIa

UTW u przedszkolaków

Podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza

Żywa reklama książki

Mikołajki klas I - III

Ślubowanie uczniów klasy IA

Śniadanie Daje Moc

 Przedszkolaki w bibliotece miejskiej

Halloween w szkole – „Strachy nie takie straszne”

Kampania profilaktyczna „Przeciw pijanym kierowcom”

 

PODSUMOWANIE WSPÓŁPRACY   BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z PRZEDSZKOLAKAMI

            26 maja 2017 r. odbyła się uroczystość podsumowująca całoroczną współpracę biblioteki szkolnej z oddziałami przedszkolnymi naszej szkoły. Aby rozbudzać zamiłowanie do czytania wśród najmłodszych biblioteka prowadzi szereg akcji skierowanych do dzieci, takich jak regularne odwiedziny i głośne czytanie wybranych książek, wizyty przedszkolaków w bibliotece oraz CAŁOROCZNY KONKURS INDYWIDUALNEJ RECYTACJI WIERSZA WIERSZ MIESIĄCA. Na koniec roku konkurs został podsumowany i wyłonieni zwycięzcy otrzymali nagrody specjalne, zaś wszystkie dzieci otrzymały książki i niespodzianki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan dyr. Grzegorz Kowalczyk i pani wice dyr. Renata Tarasiuk. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi występami artystycznymi. Zabawie i radości nie było końca…

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Patrona

  Maj to miesiąc pamięci o patronie szkoły – Bolesławie Prusie. Dlatego 23 maja społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 obchodziła uroczyście Dzień Patrona.

   W tym dniu uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie biografię wielkiego pozytywisty i społecznika, a także poznać jedną z nowel, odczytaną przez nauczycieli. Swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas zorganizowanych zabaw i konkursów.

  W klasach I –III dzieci bawiły się, tworząc laurkę dla Bolesława Prusa. Jury wyłoniło najciekawsze prace. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: I miejsce - Adrianna Domańska z kl. I a, II miejsce – Amelia Matejek z kl. III c, III miejsce – Aleksandra Madyńska z kl. II b.

   Dla klas IV – VI został zorganizowany konkurs o życiu i twórczości patrona. Laureatami zostali: I miejsce – Katarzyna Łaziuk z kl. VIb, II miejsce – Kinga Mielnicka z kl. VI b, III miejsce – Anna Bojaczuk z kl. V a. Poza tym na szkolnym boisku odbył się konkurs plastyczny na ilustrację do noweli „ Katarynka”, w który były zaangażowane całe zespoły klasowe. Komisja konkursowa za najciekawszą uznała pracę klasy IV a. W nagrodę klasa otrzymała słodycze od Samorządu Uczniowskiego.

   Uatrakcyjnieniem święta szkoły było przedstawienie  pt. „Z wizytą u pana Tomasza” przygotowane przez uczniów klasy VI a, a oparte na motywach utworów  „ Katarynka” i „ Antek”.

   Na zakończenie uroczystości Pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk w towarzystwie  Pani Joanny Soboty, przedstawiciela Rady Rodziców wręczyli nagrody książkowe laureatom konkursów organizowanych w tym roku na terenie szkoły. Ponadto Pan dyrektor udzielił pochwały dzieciom szczególnie aktywnym i zaangażowanym w pracę uczniowską.

  Nad organizacją i przebiegiem święta czuwały pani Małgorzata Kaczmarczyk oraz pani Jolanta Gruszczyńska.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Światowy Dzień Ziemi

"Kochamy naszą Ziemię, bo na niej żyjemy, bo jest nasza i nie możemy być obojętni na żadne cierpienia", co zdarza się ludziom XXI wieku. 

26 kwietnia 2017 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr. 2 im. Bolesława Brusa w Międzyrzecu Podlaskim wzięli udział w apelu z okazji Światowego Dnia Ziemi, przygotowanym przez p. Barbarę Maciejewską. 

Uczniowie klasy IIB zaprezentowali przedstawienie "Na ratunek Ziemi", w którym wcielili się w postaci Smerfów. Tocząc walkę z Gargamelem uświadomili uczniom, iż "Ziemia nie należy do człowieka, to człowiek należy do Ziemi", oraz że możemy ustrzec naszą planetę od zniszczenia, a tym samym obronić swoje życie i szczęście. Treść wierszy i brzmienie śpiewanych piosenek zainspirowała widzów do dbania o środowisko naturalne. Był to niezapominany apel i każdy uczeń mógł złożyć obietnicę, iż zadba o naszą planetę - Ziemię. 

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Klasa VIb uczciła 74 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia uczniowie klasy VIb wraz z wychowawczynią p. Mirosławą Cholewą wzięli udział  w zajęciach bibliotecznych w MBP, prowadzonych przez p. Natalię Sykterz. Zajęcia te miały na celu upamiętnienie 74 rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim i przypomnienie młodzieży dziejów społeczności żydowskiej na terenie naszego miasta. Dla uczczenia pamięci pomordowanych Żydów złożyliśmy żółte żonkile pod pomnikiem MODLITWA.

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

 

Projekt edukacyjny w klasie IIIc

Uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawczyni p. Anny Złoch wzięli udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym postaci pisarki Liliany Fabisińskiej prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim.

W ramach projektu 7 marca odbyły się zajęcia biblioteczne przybliżające dzieciom postać pisarki – jej życie i twórczość. Zajęcia prowadziła bibliotekarka szkolna, która również czytała dzieciom fragmenty książek autorki.  Urządzone zostały wystawki książek pisarki, w klasie i bibliotece szkolnej. 13 marca zajęcia biblioteczne dotyczące Konwencji Praw Dziecka poprowadziła bibliotekarka MBP p. Natalia Sykterz. Dzieci wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym MÓJ SPOSÓB NA ODPOCZYNEK. 28 marca projekt zakończył się spotkaniem autorskim z p. Lilianą Fabisińską oraz rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród.

Wśród dziesięciu nagrodzonych i wyróżnionych prac, w międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Mój sposób na odpoczynek", uczniowie klasy IIIc zajęli następujące miejsca:

III miejsce   - Piotr Kawęcki

wyróżnienie- Dagmara Burdon

wyróżnienie- Wiktoria Grzywacz

wyróżnienie- Mateusz Iwanek

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Oleksiuk  - nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Warsztaty lepienia z gliny w klasach I-III

 22 marca 2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z lepienia z gliny. Celem było przybliżenie historii garncarstwa, jednego
z najstarszych rzemiosł świata, pokazanie trudnej pracy naszych przodków oraz twórcza praca dzieci. Prowadzący pokazał jak wykonuje się naczynia na kole garncarskim napędzanym tradycyjnie nogą. Uczniowie mogli stworzyć na nim swoje własne wazoniki. Własnoręcznie lepili też aniołki z gliny. Wszystkie stworzone przez siebie wyroby  zostały zabrane na pamiątkę do domu.

B. Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zajęcia ruchowe dla uczniów klasy zerowej

"Były ciekawe, wesołe, inne"- tak wypowiadały się dzieci z klasy zerowej o zajęciach ruchowych, na które zostały zaproszone w dniu 21 marca 2017 roku przez panią Barbarę Maciejewską i uczniów klasy 2 b.

Po serdecznym powitaniu, aby uświadomić młodszym koleżankom i kolegom jak ważną rolę pełni ruch, zaśpiewano piosenkę pt.: "Ruch, ruch, ruch" połączoną z improwizacją ruchową oraz wydano okrzyk: "Chcecie być zdrowi, więc na ruch musicie być gotowi". Następnie zaproszono młodsze dzieci do wspólnych ćwiczeń rozgrzewających i zabaw ruchowych ze współzawodnictwem. Dużą trudność sprawiało chodzenie na szczudłach, zaś mnóstwo radości wywołała zabawa z chustą animacyjną. Za aktywność i duże zaangażowanie uczniowie klasy zerowej zostali udekorowani medalami z logo naszej szkoły, nie zapomniano również o słodkim lizaku. Klasa 2b wspólnie z wychowawczynią będzie miło wspominać czas spędzony na grach i zabawach ruchowych. 

Barbara Maciejewska

 zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Warszawy

16.02.2017 r. odbyła się  wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły klasy: 5B, 6A, 6B, 1Ag, 2Cg. W ramach wycieczki zwiedzaliśmy wystawę pod patronatem NASA, gdzie oglądaliśmy kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów prezentujących historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych: ”Wizyta u Króla” i “Wnętrza Pałacu i symbolika“. Ostatnim punktem programu był film pt. “Sing “.

Beata Krawiec

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Bal karnawałowy klas 0 - III

8 lutego 2017 roku, dzieci z klas 1-3 bawiły się na balu karnawałowym. Uczniowie pięknie prezentowali się w barwnych i pomysłowych strojach - jako wróżki, królewny i rycerze. Nie zabrakło też policjantów, strażaków i wielu innych postaci znanych z bajek dla dzieci. Wszystkim dopisywały świetne humory. Dzieci, wraz z wychowawczyniami, bawiły się przy muzyce. Zabawy, konkursy i tańce były prowadzone przez animatorów zabawy - pana Leszka i panią Anię. Uczniowie długo będą wspominać tak miło i wesoło spędzony czas. 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Jasełka w IIIa

19.12.2016r. w klasie III a odbyła się klasowa wigilia, na którą zaproszono rodziców.  Dzieci wspólnie z wychowawczynią Izabelą Barczuk przygotowały przedstawienie  „Jasełka”, które bardzo podobało się rodzicom. Wszystkim smakowały potrawy, przygotowane przez mamy. Wigilia w klasie III a przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. 

zobacz zdjęcia    

UTW u przedszkolaków

19 grudnia dzieci z klasy 0 i oddziału przedszkolnego gościły Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorki pod przewodnictwem pani Elżbiety Kamasy zaprezentowały dzieciom scenkę o tematyce bożonarodzeniowej a dzieci odwzajemniły się Jasełkami i tańcami przygotowanymi przez panie Annę Zgorzałek i Agnieszkę Kowalczuk. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy w miłej i ciepłej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nauczyciel bibliotekarz – Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

PODSUMOWANIE ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA

15 grudnia biblioteka szkolna na podsumowanie działań podjętych dla uczczenia patrona roku 2016 - Henryka Sienkiewicza, zorganizowała zajęcia biblioteczne w klasach V. Do przeprowadzenia zajęć poświęconych podróży H. Sienkiewicza do Afryki i genezy powstania powieści W PUSTYNI I W PUSZCZY oraz polskim noblistom,  zostały zaproszone panie Dorota Bojarczuk-Dzirda i Anna Denkiewicz bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Uczniowie aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach i zadawali wiele dociekliwych pytań. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom BP za stałą współpracę z bibliotekami szkolnymi i wspieranie bibliotekarzy w realizacji bieżących zadań oraz pomoc w rozbudzaniu zamiłowania do czytelnictwa i książki wśród dzieci i młodzieży.

Nauczyciel bibliotekarz – Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule


Żywa reklama książki

 

To tytuł akcji zainicjowanej przez nauczycieli biblioteki  ZPO2, Małgorzatę Pietruszkę i Elżbietę Oleksiuk, którą gimnazjaliści z klasy IIc 12 grudnia przeprowadzili wśród najmłodszych uczniów. Przebrani za postacie z najpopularniejszych baśni i legend przedstawiali się pierwszakom wierszykami - zagadkami ułożonymi przez uczennicę Aleksandrę Kutczyńską. Pierwszoklasiści bez większych trudności rozpoznali wawelskiego smoka, śpiącą królewnę, Gargamela i Papę Smerfa, Koziołka Matołka, Kopciuszka i złą macochę, Roszpunkę, Królową Śniegu, szewczyka Dratewkę, kota w butach, brzydkie kaczątko.  Za udzielenie dobrej odpowiedzi zgadujący byli nagradzani cukierkami. To wesołe spotkanie zakończyło zaproszenie po książkę do szkolnej biblioteki.

 

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

  Mikołajki klas I - III

6 grudnia  odbyły się, jak co roku w naszej szkole Mikołajki klas I-III.

Zebrani na hali sportowej uczniowie z entuzjazmem powitali Św. Mikołaja i jego pomocników.

Następnie rozpoczął się ,,Mikołajkowy Turniej Sportowy". Konkurencje dostosowane  zostały do umiejętności i sprawności dzieci. Były więc skoki na piłce rehabilitacyjnej,  bieg z prezentem, slalom z woreczkami na głowie, uni-hokej, bieg przez płotki i uwielbiane przez wszystkich "raczki".

         Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, dopingowani przez rówieśników, wykonywali rozgrywane konkurencje.

Krótką przerwę umilił pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu formacji tanecznej MOK.

Następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę  tematycznie związaną ze Św. Mikołajem. Po skończonych popisach wokalnych gospodarze klas odebrali z rąk Św.Mikołaja pamiątkowe dyplomy. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Niesamowity pojazd Św. Mikołaja", zorganizowanego przez p. Beatę Kostecką.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 

klasa I

 I-   Adrianna Domańska         kl. Ia

II-   Szymon Kowalczy            kl. Ia

III-  Denis Nowik                    kl. Ia

wyróżnienie- Lena Bobruk      kl. Ia

 

klasa II

I-   Weronika Lecyk                kl. IIc

II-  Aleksandra Madyńska       kl. IIb

III -Natalia Gaja                     kl. IIc

wyróżnienie-Aleksandra Oksiejuk  kl. IIc

 

klasa III

I-   Rafał Morawski             kl. IIIb

II-  Martyna Rykiel             kl. IIIb

III- Kacper Gruchała            kl. IIIc

wyróżnienie-Oliwia Iwaniuk       kl. IIIb

   Mikołaj Kaźmierczak  kl. IIIb

   Daniel Duda          kl. IIIb

         Nagrodzeni i pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich prace ozdobią korytarz  na parterze szkoły. Odebrane przez wychowawców klas worki z prezentami z rąk Św. Mikołaja zostały wręczone uczniom.

Całą imprezę dopełniło pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły p. Krystyna Frydrychowska

i p. Anna Złoch.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

ŚLUBOWANIE KLASY I A

Dnia 9 listopada na sali gimnastycznej ZPO nr 2 zebrali się uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Krystyną Frydrychowską. W wyjątkowej chwili- ślubowania, towarzyszyli im: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Andrzej Mironiuk, Dyrektor szkoły pan Grzegorz Kowalczyk, panie wicedyrektor Dorota Nowosz i Renta Tarasiuk, oraz rodzice.

Dzieci przywitał tajemniczy, ale bardzo miły głos. Jak się później okazało to właśnie szkoła z radością powitała w swoich progach nowych uczniów. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowały swoje różne talenty. Nie brakowało popisów muzycznych, recytatorskich, sportowych, czy tanecznych. Na koniec maluchy pochwaliły się swoją wiedzą na temat przedmiotów znajdujących się w szkole. Ich występ został nagrodzony brawami. A Pan Dyrektor Grzegorz Kowalczyk i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Andrzej Mironiuk również postanowili pokazać swoje talenty i to nie byle jakie, bo piłkarskie.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było ślubowanie. Dzieci złożyły przysięgę, a następnie pan Dyrektor pasował ich na uczniów szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali też upominki od pana Andrzej Mironiuka.

Niepowtarzalna uroczystości zakończyła się wspólnym zdjęciem dzieci wraz z wszystkimi przybyłymi gości. Następnie przyszedł czas na mniej oficjalną cześć czyli przyjęcie przygotowane dla dzieci przez rodziców w ich klasie.

I tak oto Szkoła Podstawowa Nr 2 powiększyła się o kilkunastu nowych wspaniałych uczniów. Życzmy im, aby czas spędzony w naszej szkole przynosił im wiele radości i sukcesów. Oto na pewno zadbają starsi koledze, dyrekcja i nauczyciele z wychowawczynią pierwszoklasistów na czele.

Krystyna Frydrychowska

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Śniadanie Daje Moc

Kolejny raz  Szkoła Podstawowa Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyła  w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

 8 listopada 2016 r. już od rana we wszystkich  klasach I-III trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Zanim jednak uczniowie  zaczęli przygotowywać posiłek, poznali 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

         Dzieci pod opieką wychowawców wykonały piękne, kolorowe kanapki oraz sałatki owocowe i warzywne.  Było wiele zabawy i śmiechu, a wspólny posiłek bardzo wszystkim smakował. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się podstaw zdrowego żywienia, kultury spożywania posiłków i higieny ich wykonania

Beata Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

8 listopada przedszkolaki z klasy 0 pod opieką wychowawczyni p. Anny Zgorzałek i p. Elżbiety Oleksiuk odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych „W iświecie baśni i bajek”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały bibliotekę i jej zbiory, zadawały wiele dociekliwych pytań i wesoło się bawiły. Na koniec wizyty dzieci pięknie podziękowały p. Natalii Sykterz za ciekawe zajęcia.

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Halloween w szkole – „Strachy nie takie straszne

W dniu 07.11.2016r. korytarzami naszej szkoły przemaszerował barwny pochód przebierańców. To uczniowie klasy III C chcieli zaprezentować zwyczaj związany z kulturą anglojęzyczną. Zawitali do kilku klas, a także do gabinetu paniwicedyrektor. „Straszyli” też w świetlicy. Wszędzie zostali miło powitani i obdarowani cukierkami, więc nie musieli nikomu płatać figla.

Filip Ślósarski, nauczyciel j. ang.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Kampania profilaktyczna „Przeciw pijanym kierowcom”

18 października 2016 roku uczniowie klasy VA Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim pod opieką nauczycieli pani Iwony Zaniewicz i pana Marcina Kieruczenko uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom”. Kampania została przeprowadzona  na parkingu sklepu „Biedronka” przy ulicy Partyzantów. Zadaniem uczniów było wręczenie profilaktycznych ulotek dla kierowców samochodów. Informacje zawarte w ulotkach: jak zatrzymać pianego kierowcę?, co zrobić jeśli zauważy się pijanego kierowcę?,  mity o alkoholu, jak można oszacować poziom stężenia alkoholu we krwi?, konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu. Chętni kierowcy przy asyście policjanta poddali się badaniu alkoblowe mierzącego poziom alkoholu we krwi. Działanie zostało przeprowadzone przy współpracy psychologa szkolnego z panią Dorotą Jaszczuk przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatem Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

mgr Małgorzata Michalak
Psycholog szkolny

 

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

 

 

 Ostatnia aktualizacja tej witryny: 21-06-18