Strona główna Samorząd Uczniowski           

 Samorząd to nie tylko praca, ale i walka,
Samorząd to walka w obronie porządnych,
Cichych i słabych przeciwko wrogom
Porządku i sprawiedliwości.
Jeden nie da rady, ale z gromadą
Będą się musieli liczyć.

Janusz Korczak

 

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Dwujęzycznymi  i Sportowymi
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Dwujęzycznymi i Sportowymi

                                                                                                          

2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum połączyły siły. Opiekę nad działalnością samorządu uczniowskiego sprawują panie Katarzyna Kamasa i Marzanna Szabaciuk.

Wyniki konkursu SUPERKLASA 2018

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Patrona

Góra Grosza

Konkurs na najładniejszą dekorację sali

Dzień Kobiet

Konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Dyskoteka andrzejkowa
Szkoło, pomóż i Ty

Dzień chłopaka

 

horizontal rule

   

Wyniki konkursu SUPERKLASA 2018

 

W tym roku szkolnym  klasy IV-VII oraz gimnazjalne rywalizowały o tytuł SUPERKLASY. W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski liczyły się wyniki w nauce i zachowaniu, aktywność w życiu szkoły oraz reprezentowanie jej w środowisku lokalnym. A oto wyniki:

 

Miejsce

Klasa

Punkty za cały rok szkolny

I

VIIb

665

II

IIbG

583

III

IIaG

530

IV

IVa

474

V

IIIcG

457

VI

Va

424

VII

VIb

388

VIII

Vb

381

IX

IVb

372

X

VIa

261

XI

IIIbG

234

XII

IIIaG

153

XIII

IVc

84

XIV

VIIa

28

 

 

Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest Puchar Dyrektora Szkoły, który został wręczony podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy!

 

M. Szabaciuk

 

Góra Grosza

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji "Góra Grosza". Uczniowie oraz nauczyciele z wielkim zaangażowaniem wspierali działalność już 18. edycji zbiórki pieniędzy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego co tydzień chodzili z puszką po klasach, do której można było wrzucić "groszaki". Łącznie udało nam się zebrać 276,67 zł, które zostaną przekazane na potrzeby dzieci z różnych form pieczy zastępczych.

M. Korolczuk

Konkurs na najładniejszą dekorację sali

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił międzyklasowy konkurs na najładniejszą dekorację sali o tematyce wiosennej. 21 marca został on rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęła klasa Vb za udekorowanie sali 48, drugie – klasa IIa gimnazjum(sala 47), a trzecie – klasa VIb (sala 46).  Uczniowie zwycięskich klas zostali nagrodzeni dyplomami, a zdobywcy I miejsca otrzymali słodkie upominki.

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU – Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Świąteczny konkurs

 

W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Do świetlicy szkolnej uczniowie przynieśli wiele prac, z których jury wybrało te najpiękniejsze. I tak I miejsce zajęła Edyta Radzikowska z klasy 2a, II miejsce Oliwia Cep z klasy 6a, III miejsce Nikola Węgrzyniak z klasy 1a, a wyróżnienie zdobyła Iga Romowska z klasy 1a. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wręczyli je podczas szkolnych jasełek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektor szkoły Grzegorz Kowalczyk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatkom.

 

                                                                                              Marzanna Szabaciuk

horizontal rule

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę                    

 

Przez cały listopad Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt z bialskiego schroniska „Azyl”. Uczniowie i nauczyciele przynosili karmę, stare garnki, koce, ryż, makaron i wiele innych artykułów, które pomogą psiakom przetrwać zimę. W grudniu dzięki zaangażowaniu rodziców ucznia klasy IV „a”, Nikodema Tymoszuka, zebrane dary trafiły do schroniska, a nasza szkoła otrzymała od pracowników podziękowania i życzenia świąteczne.

 

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje

Państwu Marcie i Grzegorzowi Tymoszukom

za pomoc w przetransportowaniu rzeczy.

 

                                                                                  M. Szabaciuk

horizontal rule

 

 Dyskoteka andrzejkowa    

     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 W naszej szkole dn. 22.11.2017 r. w godzinach od 16.30 - 19.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby.

     Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele .Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

                                                                                                                                Opiekun Katarzyna Kamasa

horizontal rule

 

 

Szkoło, pomóż i Ty

 

W akcji pod takim hasłem, jak co roku, wzięła udział nasza szkoła. Na korytarzu szkolnym można było nabyć symboliczne „cegiełki” w cenie co najmniej 2 zł. W tej edycji pieniądze zostały przekazane 17-letniej Oliwii Kielusiak, która mimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Jej największym marzeniem jest uprawianie sportu, więc za uzbierane fundusze zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny, tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki. W naszej placówce sprzedaliśmy 96 „cegiełek”.

Marta Korolczuk

                                                                                            

     

horizontal rule

 

 

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

 

Przewodnicząca: Andżelika Protaś kl. IIICG

Zastępca: Oliwia Kochańska kl. IIBG

Sekretarz: Julia Piesta kl. IIICG

Skarbnik: Marta Korolczuk kl. IIAG

 

SEKCJE:

 

DEKORATORSKA:

Aleksandra Osak kl. IIICG

Kinga Krzymowska kl. IIICG

Julia Malczuk kl. IIIBG

Julia Hukaluk kl. VIIB

Karolina Krzymowska kl. VIIB

Oliwia Kochanowska kl. VIIB

 

INFORMATYCZNA

Piotr Karwowski kl. IIBG

Emilia Żędełek kl. IIBG

 

REKLAMOWA

Alicja Bobruk kl. IIBG

Julia Mazurek kl. IIBG

Joanna Kutczyńska kl. IIBG

Julia Wasąg kl. IIBG

Julia Strysik kl. IIBG

 

POMOCNICZA

Yahor Kędzierski kl. IIICG

Mateusz Gawryluk kl. IIICG

Olga Andrzejuk kl. IIIBG

Wiktoria Kędzierska kl. IIIBG

Kamila Zalewska kl. IIIBG

Sandra Szamaluk kl. IIIBG

 

horizontal rule

 

2016/2017

Opiekunowie: Agata Modzelewska, Bogusław Torbicz

 zdjęcia

Otrzęsiny

Zaprzysiężenie samorządu

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Bal gimnazjalny

 Tłusty czwartek

 

 Święto Konstytucji 3 Maja

 

Dzień Dziecka

Tradycyjnie pierwszego czerwca w naszej szkole świętowano Dzień Dziecka. Obchody rozpoczęły się od czytania książek na miejskim skwerku, po którym nastąpiły obchody w szkole w ramach Dnia Rodziny Samorząd pomógł w organizacji od strony logistycznej dostarczając ciasta. Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem uczniów i rodziców naszego gimnazjum.

H.G

 

Dzień patrona

31.05.2017 r. w naszej szkole świętowano dzień patrona naszego gimnazjum, jakim są Żołnierze Błękitnych Hełmów.Tego dnia członkowie naszego Samorządu otrzymali pochwały z rąk pana dyrektora za prace na rzecz szkoły.Był to dla nas duży zaszczyt i wyróżnienia, za które jesteśmy wdzięczni.

H.G

 

Dnia 4 maja 2017 roku odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji. Uczniowie wspominali tę ważną datę i rozmyślali nad jej znaczeniem. W przygotowaniach i w samej akademii pomagała sekcja d.s. multimedialnych naszego Samorządu. Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez uczniów i uznaniem ze strony nauczycieli.

H.G

 

Kiermasz Ciast

Dnia 20 marca 2017 roku odbył się kiermasz ciast związany z pierwszym dniem wiosny. Wydarzenie to, jak zwykle spotkało się ze sporym zainteresowaniem całego grona uczniowskiego i zakończyło się sporym sukcesem jakim była sprzedaż wszystkich ciast.

H.G

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski składa dla wszystkich Pań i Koleżanek najszczersze życzenia. Życzy, aby nigdy uśmiech nie znikał z ich ust, ale również zdrowia i pieniędzy.

H.G

Tłusty Czwartek

Dnia 23 lutego 2017 roku odbyła się w naszej szkole tradycyjna sprzedaż pączków z okazji Tłustego Czwartku. Akcja spotkała się z potężnym zainteresowaniem całego uczniowskiego grona i wszyscy smacznie się bawili.

H.G

Poczta walentynkowa 2017

Dnia 14.02.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Sprzedano i rozniesiono wiele kart walentynkowych, a cała akcja skończyła się wielkim sukcesem. Kartki były piękne ale z pewnością jeszcze piękniejsza była ich treść. Oprócz kartek sprzedano też wiele słodkich lizaków i innych słodkości.

H.G

Bal gimnazjalny

Dnia 11.02.2017 r. odbył się Bal gimnazjalny, w którym uczestniczył Samorząd Uczniowski. Bal uświetniony tradycyjnym polonezem i częścią artystyczną przebiegł świetnie. Padło wiele utworów dedykowanych różnym osobom, w tym nauczycielom.

H.G

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.10.2016 r. zaprzysiężony został Samorząd Uczniowski. Zaprzysiężenie było połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. Pan dyrektor przyjął przysięgę i podkreślił ważną rolę Samorządu w życiu Gimnazjum. W wydarzeniu uczestniczyło wiele osobistości ze świata międzyrzeckiej oświaty i miasta. Ceremonia przebiegła w doniosłym nastroju, godnym powagi chwili.

H.G

Otrzęsiny

Dnia 26 października 2016 r. odbyła się dyskoteka klas pierwszych połączona z Otrzęsinami zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jej głównym motywem było Halloween. Kocenie i impreza przebiegły wspaniale i pierwszacy byli zadowoleni z powiększenia się naszego gimnazjalnego grona. Sekcja d.s. kulturowo – oświatowych ładnie udekorowała salę, co wpłynęło pozytywnie na całą atmosferę.

H.G

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 9.09.2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Przewodniczącym został Hubert Grądzki, jego zastępcami Aleksandra Komoszka, Aleksandra Sobolewska, sekcję d.s. finansów objęły Olga Andrzejuk, Wiktoria Kędzierska, protokolantem został Wiktor Krukowski, sekcję d.s. multimedialnych Jakub Kiryluk, Karol Korolczuk, Kacper Protaś, opiekunami gablotki Gabriela Kopcewicz, Katarzyna Michalak, Julia Wierzejska, Wiktoria Zacharjasz, sekcję d.s. kulturowo-oświatowych Klaudia Barysz, Julia Dzida, Aleksandra Sobowicz, Jakub Szafraniuk, Zuzanna Szafraniuk

H.G

 

 

 

 

 

horizontal rule

  Chcesz wiedzieć więcej - zobacz

2015/2016

Kiermasz ciast

Dzień Wiosny

Dzień Kobiet

Tłusty czwartek

Świąteczne życzenia dla nauczycieli

 Poczta mikołajkowa

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

 

horizontal rule

2014/2015  Opiekunowie: Sylwia Idzikowska, Natalia Kiryluk

Plebiscyt Samorządu Uczniowskiego

Walentynki

Poczta mikołajkowa

Andrzejki

Halloween

Dzień Cłopca

Otrzęsiny

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

 Wybory o Samorządu Uczniowskiego 

Zdjęcia

Walentynki

Poczta  mikołajkowa

 

Halloween w szkole

Otrzęsiny

Dzień Chłopca

Wybory do samorządu uczniowskiego

horizontal rule

horizontal rule

 2013/2014
Działalność SU w roku szkolnym 2013/2014
Plebiscyt Samorządu Uczniowskiego - TOP UCZEŃ / UCZENNICA, NAJSYMPATYCZNIEJSZA KOLEŻANKA, KOLEGA
Dzień Kobiet
Tłusty Czwartek
Poczta walentynkowa
Poczta mikołajkowa
Kiermasz andrzejkowy
Uroczystość nadania Gimnazjum nr 2 imienia
Aukcja z okazji "Halloween"
Otrzęsiny klas I 2013r.
"Oszczędzaj naturę - zbieraj makulaturę"
"Szkoło pomóż i Ty" - akcja charytatywna
 Zaprzysiężenie Samorządu 2013r.
Halloween
Otrzęsiny klas I (2012r.)

 Zdjęcia

Poczta mikołajkowa
Cegiełka na sztandar szkoły
Aukcja z okazji Halloween
Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego
Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego2012r.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012r.

Otrzęsiny uczniów klas I

horizontal rule

 

horizontal rule

horizontal rule

 

 

horizontal rule