N

rok szkolny 2013/2014            

 

Strona główna
W górę
                            

Wycieczka do Dęblina i na Farmę Iluzji

Święto Szkoły

Szkolny Konkurs Kaligraficzny Klas I - III

"Wesoła masa solna"

Z wizytą w szkole muzycznej

Dzieci  z SP2 na Stadionie Narodowym

Dzień Ziemi "Ziemia Wyspa Zielona"

Spotkanie z „Czarną książką kolorów” - Ia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Kiermasz i konkurs wielkanocny

,,MALI PROJEKTANCI”- projekt edukacyjny w klasie III B

IA na wycieczce w Siedlcach

Konkurs na najpiękniejszą wiosenną klasę

Pierwszy dzień wiosny 

Spotkanie integracyjne pierwszaków z przedszkolakami

"Potrafię pomagać" zajęcia z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez OSP Stołpno

Bal karnawałowy kl. I - III

Kulig klas I - III

 "Cinderella" - przedstawienie szkolne 

Z wizytą u Burmistrza

Działalność Samorządu Uczniowskiego

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Zabawa andrzejkowa

Kiermasz owoców " Kupując owoce pomagasz potrzebującym dzieciom"

"Śladami wielkich odkryć"

Przegląd pieśni patriotycznych

Śniadanie daje moc

Uczymy się ratować 

Uczniowie klasy IVA bili rekord w prowadzeniu resuscytacji

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wycieczka na "Farmę iluzji" i do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Ślubowanie uczniów klas I
Spotkanie uczniów klas I - III z policjantem

 

horizontal rule

 

Wycieczka do Dęblina i na Farmę Iluzji

         6 czerwca 2014 r. klasy I i III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 pod opieką p. E. Włodarczyk, p. K. Frydrychowskiej, p. A. Złoch, siostry Arieli i p. B. Kosteckiej wybrały się na wycieczkę do Dęblina, aby zwiedzić Muzeum Sił Powietrznych. Uczniowie mięli możliwość zapoznania się z historią polskiego lotnictwa. Najpierw zwiedzili wystawę wewnętrzną, gdzie mogli zobaczyć czarną skrzynkę, odznaki lotnicze, zdjęcia, mundury i dokumenty. Następnie na wystawie plenerowej oglądali samoloty, śmigłowce oraz sprzęt techniczny, rakietowy
i radiolokacyjny. Dzieci zwiedzały też samolot, z zaciekawieniem zaglądając do kabiny pilotów.

         Kolejnym punktem programu było zwiedzanie gospodarstwa ogrodniczego JMP Flowers w Stężycy, będącego największym 
i najnowocześniejszym w Polsce producentem kwiatów ciętych i doniczkowych. My mieliśmy możliwość zajrzenia do szklarni, gdzie produkowane są storczyki. Zachwyciła nas różnorodność gatunków, odmian i przeróżnych kolorów. Oprócz nich uprawiane są tam również róże i anturium.

         Docelowym i najbardziej oczekiwanym przez dzieci punktem wycieczki była jednak Farma Iluzji w Mościskach. Jest to miejsce pełne atrakcji dla małych i dużych. Można zobaczyć tu wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Najbardziej popularnym miejscem była Latająca Chata Tajemnic, gdzie można doświadczyć, co znaczy różnica między tym co widzimy, a tym co odczuwamy. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Tunel Zapomnienia, Głowa na talerzu, Ścieżka Złudzeń, Magiczny Domek i Studnia Nieskończoności. Dzieci mogły również poszaleć na Polu Dmuchańców, pokonać Szlak Trapera i Ścieżkę Zdrowia oraz odkrywać tajemnice w Wiklinowym Labiryncie. Był też czas na zjedzenie pieczonych kiełbasek i zakup upragnionych pamiątek.

         Do domu wracaliśmy pełni nowych wrażeń i doznań, gotowi na odkrywanie kolejnych tajemnic.

Beata Kostecka

horizontal rule

Święto Szkoły

4 czerwca 2014r. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim obchodziła swoje Święto z Uśmiechem łączące ze sobą Dzień Patrona i Dzień Dziecka.

      Uroczystość rozpoczęła się Pieśnią Szkoły, na hali sportowej przyozdobionej przygotowanymi przez uczniów klas I-VI uśmiechniętymi buźkami będącymi wytworem ich pomysłowości i wyobraźni.

      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 przywitał panie wicedyrektor: Barbarę Artecką i Aldonę Płudowską, społeczność szkoły oraz zaproszone grupy przedszkolne wraz z wychowawcami. Następnie wszyscy z dużym zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie „Kopciuszek” w języku angielskim przygotowane przez klasę VB pod kierunkiem p. Beaty Krawiec.

      Podczas, gdy klasy 0-III świetnie bawiły się na Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, koordynowanym przez p. Annę Złoch, klasy starsze na boisku szkolnym rywalizowały w konkursie literacko – historyczno - plastycznym na najwierniejsze odzwierciedlenie wylosowanego fragmentu z twórczości patrona szkoły. Jury nagrodziło wszystkich uczestników za zgodność literacko – historyczną; szczególnie podkreślono jednak walory plastyczne prac klas IVA i VIA.

      Kolejny punkt uroczystości wielu uczniów i nauczycieli rozbawił do łez. Uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem wychowawców przygotowali bardzo zabawne skecze o tematyce szkolnej, dlatego ich oglądanie przerywały wybuchy śmiechu i burze oklasków.

      Podsumowaniem Święta Szkoły było tradycyjne wręczanie Pochwał Dyrektora oraz nagród i dyplomów z wielu organizowanych konkursów.

      Było więc to z pewnością Święto z Uśmiechem uczniowie opuszczali bowiem budynek szkoły wyjątkowo zadowoleni.

Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwał p. Cezary Woch, a o słodki poczęstunek zadbała  p. Wioletta Chawryluk.

      Przygotowujące uroczystość panie Agnieszka Daniluk i Małgorzata Pietruszka serdecznie dziękują za pomoc w organizacji Święta Szkoły wszystkim zaangażowanym nauczycielom, a także supermarketowi Stokrotka i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.

M. Pietruszka

horizontal rule

Szkolny Konkurs Kaligraficzny Klas 1-3

„Ci, którzy pracują nad swoim charakterem pisma wzmacniają umiejętność

koncentracji, są bardziej kreatywni, kształtują swoją samodyscyplinę,

cierpliwość, pracowitość”.

 

Dnia 30 maja 2014 r odbył się konkurs kaligraficzny uczniów klas I –III.

Celem konkursu było rozbudzanie umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania odręcznego. Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu fragmentu wiersza za pomocą pióra lub długopisu, bez użycia korektora, we właściwej liniaturze.

W jury oceniającym zasiadły pani Sylwia Muszyńska, pani Elżbieta Oleksiuk i pani Danuta Korolczuk. Oceniano m.in. wrażenie estetyczne, sposób łączenia i kształt liter, poprawność ortograficzną oraz rozplanowanie tekstu.

Tegorocznymi laureatami w gronie uczniów klas 1 zostali:

I miejsce - Dawid Zacharjasz klasa I „a”

II miejsce – Maria Idzikowska klasa I „a”

III miejsce -Julia Siedlanowska klasa I „b”

W kategorii uczniów klas 2-3 :

I miejsce - Wiktoria Karwowska klasa III „a”

II miejsce -Oliwier Byczuk klasa II „a” i Angelika Komoszka klasa II „b”

III miejsce- Hubert Madejski klasa III „b”

Wyróżnienie –Wiktoria Sójka klasa II „b” i Julia Woch klasa III „a”

Cieszy fakt, że w dobie Internetu i sms- ów młodzi ludzie chcą pochylić się nad kartką papieru i zapełniać ją starannym pismem. Uczestnicy konkursu zdają sobie sprawę, że nabycie takiej umiejętności to wielki atut.

Danuta Korolczuk

 Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wesoła masa solna

Pod tym hasłem w klasie II „b” zrealizowany został Projekt Edukacyjny z zakresu plastyki. Jego celem była integracja oraz rozwój zdolności manualnych uczniów. Dzieci wspaniale bawiły się pod kierunkiem przedstawicieli programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”: pani Agnieszki Sawickiej oraz panów Antoniego Karpowicza i Kamila Nurzyńskiego. W trakcie zajęć każdy z uczestników miał szansę znaleźć sposób na ekspresję własnej osobowości.

W efekcie uczniowie poznali wiele ciekawych zabaw aktywizujących i wykonali wspólnie makietę „Miast dzieci”. Zajęcia były nie tylko źródłem doświadczeń artystycznych, ale dały dzieciom także wiele radości z tworzenia.

Danuta Korolczuk

 Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Z wizytą w szkole muzycznej

Dnia 19 maja uczniowie klas I- III złożyli wizytę w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

W szkole serdecznie nas powitał pan Radosław Żyła (nauczyciel gry na saksofonie) i pan Jacek Nestoruk (nauczyciel gry na akordeonie).

Uczniowie zwiedzili budynek szkoły. W sali koncertowej w skupieniu wysłuchali utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Byli zafascynowani umiejętnościami młodych muzyków i nagrodzili ich gromkimi brawami. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, akordeonie klawiszowym i akordeonie guzikowym, flecie poprzecznym, saksofonie oraz na fortepianie.

To była bardzo przyjemna i pouczająca wycieczka. Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

Danuta Korolczuk

 

 Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzieci  z SP2 na Stadionie Narodowym

 

W DNIU 02.05.2014 UCZNIOWIE I UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2  POJECHALI NA STADION NARODOWY NA DWA MECZE.

PIERWSZY Z NICH TO FINAŁ KRAJOWY Z PODWÓRKA NA STADION W ,KTÓRYM TO WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE ZAJĘŁO I MIEJSCE W POLSCE.

DRUGI MECZ TO FINAŁ PUCHARU POLSKI ZAGŁĘBIE LUBIN - ZAWISZA BYDGOSZCZ .

ORGANIZATOR KAMIL KORNILUK

 

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia        

horizontal rule

Dzień Ziemi

„Musimy nauczyć się dbać o środowisko, w którym mamy żyć

Chodzi o to, czy nauczymy się tego na czas."

David Gates

 Dzień Ziemi należy do stałego repertuaru wpisanego w  uroczystości naszej Szkoły. Jego głównym celem jest promowanie postaw ekologicznych. Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Ziemia- Wyspa Zielona”. Uczniowie klasy II „b” pod opieką pani Danuty Korolczuk przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym gościnnie wystąpił zespół taneczny „Sezamki”, prowadzony przez panią Hannę Paluszkiewicz. Punktem kulminacyjnym było złożenie przez przedstawicieli klas i grup przedszkolnych „Obietnicy dbania o Ziemię”. Przedstawienie  bardzo podobało się zgromadzonym i nagrodzone zostało gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości wręczono uczniom ulotki informacyjne dotyczące selektywnej zbiórki odpadów i ochrony środowiska.

Danuta Korolczuk

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

           

horizontal rule

 

Spotkanie z „Czarną książką kolorów

Nie widząc, można wiele zobaczyć. Poprzez emocje, dźwięki, smaki i zapachy. W świecie ciemności jest cała paleta barw, tylko trzeba je poczuć. W przejmujący i oryginalny sposób mówi o tym "Czarna książka kolorów", którą poznali uczniowie klasy I A na spotkaniu
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim. 24 kwietnia 2014r. pierwszaki pod opieką wychowawczyni Ewy Włodarczyk uczestniczyły w spotkaniu z tą niezwykłą książką. Jest ona napisana pismem Braille'a, a wszystkie jej kartki są prawie całe czarne. Główny jej bohater Tomek jest niewidomy. Świat poznaje za pomocą pozostałych zmysłów: dotykiem, smakiem, słuchem, zapachem. Według niego na przykład: żółty ma smak musztardy, brązowy pachnie czekoladą, zielony pachnie jak świeżo skoszony trawnik, a czarny to król kolorów.

Pani dyrektor biblioteki Halina Bugajewska przygotowała i przeprowadziła wiele ciekawych zabaw, podczas których dzieci poznawały świat za pomocą różnych zmysłów. Mogły wczuć się w sytuację osoby niewidomej funkcjonującej w odmienny sposób. Była to bardzo ważna lekcja empatii i wrażliwości.

Ewa Włodarczyk

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia       

horizontal rule

Kiermasz i konkurs wielkanocny

Komisja Pomocy Materialnej Uczniom jak co roku 15 i 16 kwietnia zorganizowała konkurs na najbardziej oryginalną ozdobę wielkanocną. Cieszył się on dużym zainteresowaniem szczególnie wśród uczniów młodszych klas.  Z zebranych ozdób zorganizowano kiermasz wielkanocny, na którym każdy mógł znaleźć coś świątecznego dla siebie.

Sylwia Muszyńska

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

,,MALI PROJEKTANCI”- projekt edukacyjny w klasie III B

            Dnia 15 marca 2014 roku zakończył się cykl warsztatów  organizowanych w ramach Projektu Wolontariatu Studenckiego, przeprowadzonych w klasie III B. Zajęcia artystyczno- plastyczne pod nazwą ,,MALI PROJEKTANCI” w ciekawy sposób zaprezentowały uczniom różnorodne gry planszowe, często zapomniane tak przez uczniów, jak i ich rodziców i udowodniły, że można interesująco spędzić czas  bez wykorzystania  komputera.

         Dzieci malowały  również farbami  przygotowane z masy solnej sylwety zwierząt i robiły z nich makietę ZOO. Warsztaty pokazały uczniom jak wspaniale i ciekawie można spędzać wolny czas, rozwijając się przy tym intelektualnie i artystycznie.

 Anna Złoch

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Pierwszaki z 1 A na wycieczce w Siedlcach

25 marca 2014r. uczniowie z klasy 1 a wspólnie z wychowawczynią Ewą Włodarczyk, siostrą Arielą i ks. Piotrem Osińskim, wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem programu był film 3D pt.: „Pan Peabody i Sherman” o najmądrzejszym psie na świecie i jego podopiecznym chłopcu Shermanie, którzy wspólnie podróżują w czasie. Następnie dzieci udały się na wizytę do Katolickiego Radia Podlasie, gdzie poznały pracę w radiu „od kuchni”. Podczas tej wycieczki dzieci odwiedziły też Muzeum Diecezjalne. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści pani kustosz oraz oglądały eksponaty zgromadzone w muzeum. Punktem kulminacyjnym okazała się wizyta w sali zabaw „Młynek”. Dzieci miały do swojej dyspozycji mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, karuzele, basen z piłeczkami, trampoliny oraz różne automaty zręcznościowe. Po wspaniałej, ale wyczerpującej zabawie mali wycieczkowicze zjedli posiłek w Mc Donald's. Pierwszaki, pomimo iż była to ich pierwsza całodniowa wycieczka, zachowywali się wspaniale. Wszyscy już marzą o kolejnym wspólnym wyjeździe.

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

W konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ WIOSENNĄ KLASĘ '' zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zwyciężyła sala lekcyjna nr 32, którą opiekuje się Pani Anna Złoch z klasą IIIb i Pani Krystyna Frydrychowska z klasą Ib. Nagrodę w postaci 70 szt. batoników ufundował i wręczył Samorząd Uczniowski.

Opiekun SU SP Andrzej Kobyłka

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Witaj wiosno! Pierwszy dzień wiosny w  SP2 

 

         21 marca 2014 r. uczniowie ZPO Nr 2 obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.  O godzinie 9:00 uczniowie  szkoły podstawowej zebrali się na hali sportowej, aby obejrzeć spektakl „Krzywa bajka” w wykonaniu lokalnej młodzieżowej grupy teatralnej „13”. Po przedstawieniu młodsze dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. Annę Jakubiuk. Dostarczyły one wszystkim wiele radości i były naprawdę świetną zabawą.

         Następnie  kasy I-III udały się na zajęcia z wychowawcami. Wyszukiwały
i dzieliły się informacjami na temat zwiastunów wiosny. Dzieci mogły też zaprezentować swoje zdolności plastyczne podczas tworzenia prac grupowych „Wiosenna łąka”.

         Podsumowaniem dnia był konkurs przyrodniczy „ Zwiastuny wiosny”, podczas którego uczniowie odpowiadali na czasem bardzo podchwytliwe pytania. Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz tytuł „ Przyjaciela przyrody”. Były też nagrody
w postaci słodkich lizaków.

Beata Kostecka

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Spotkania integracyjne pierwszaków z przedszkolakami

W dniach 12 i 13 marca odwiedziły naszą szkołę najstarsze grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim. Wychowawczynie klas I p. Ewa Włodarczyk i p. Krystyna Frydrychowska zorganizowały spotkania integracyjne swoich uczniów z przedszkolakami. Dzieci brały udział w zajęciach zintegrowanych,  wspólnie śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Pierwszaki z klasy 1A pokazały młodszym kolegom, jak korzystają na lekcjach z tablicy interaktywnej. Po wspólnych zabawach przedszkolaki zwiedziły naszą szkołę. Obejrzały sale lekcyjne klas młodszych, bibliotekę szkolną, świetlicę oraz halę sportową. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał upominek. Zarówno pierwszaki, jak i przedszkolaki były bardzo zadowolone ze wspólnego spotkania. 

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 Potrafię pomagać

W dniach 10-14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach prewencyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zapobiegania zagrożeń pt.: „Potrafię pomagać” prowadzonych przez OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Podczas tych spotkań uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyli masaż serca na fantomie oraz dowiedzieli się, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Mamy nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że nasi uczniowie bez strachu i obaw będą potrafili udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy.

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Bal karnawałowy dla klas I – III

Karnawał to czas radości i zabawy.

18 lutego 2014 r. odbył się bal karnawałowy uczniów  klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, zachęcała do szampańskiej zabawy. Zgromadzonych na sali powitał wodzirej.

 Bal rozpoczęto polonezem, w którym tańczyły dzieci, rodzice i nauczyciele. Następnie uczestnicy balu zostali porwani w wir zabaw i tańców zorganizowanych przez wodzireja.

Dzieci bawiły się wyśmienicie i wyglądały zachwycająco, przebrane za piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu.  Były  wróżki, księżniczki oraz różne inne stwory i postacie bajkowe. Dużo radości sprawił też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

 

"Kopciuszek" w języku angielskim

 

Dnia 4.02. 2014r   w świetlicy szkoły odbyło się przedstawienie w języku angielskim pt."Cinderella".

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów kl. VB pod kierunkiem p. Beaty Krawiec i zostało zaprezentowane rodzicom uczniów tej klasy.

Dekorację i stroje kostiumy do przedstawienia przygotowali uczniowie wspólnie z rodzicami.

Dla rodziców dzieci wraz z  wychowawcą klasy p. Małgorzatą Kaczmarczyk  przygotowały poczęstunek.

 Przedstawienie zostanie zaprezentowane uczniom Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr4 podczas Dnia Patrona szkoły.

B. Krawiec

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

"Dzwonią dzwonki sań"- kulig w klasach Ib,IIb,IIIa        

Wielką atrakcją zimową dla wszystkich dzieci jest kulig.

6 lutego 2014 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na ul. Zahajkowską, gdzie czekało na nich wspaniale przygotowane miejsce zabaw na świeżym powietrzu i liczne niespodzianki. Były nie tylko przejażdżki saniami ciągniętymi przez traktor i pieczenie kiełbasek. Wiele radości sprawiły dzieciom wesołe zabawy na śniegu i liczne konkursy z nagrodami. Wesołe,  szczęśliwe i z rumieńcami na twarzy wracały z tej zimowej wyprawy.   

         Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i emocji.

B. Kostecka       

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 Z wizytą u burmistrza 

17 stycznia 2014 roku uczniowie klasy III B pod opieką wychowawczyni pani Anny Złoch udali się z wizytą do Urzędu Miasta. Tam podczas tzw. otwartej godziny spotkali się z burmistrzem panem Arturem Grzybem. Włodarz naszego miasta chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane przez dzieci  pytania. Opowiedział też jakim był uczniem , gdy uczęszczał do naszej szkoły, czym się interesował i jakie dyscypliny sportowe uprawiał  w młodości. Wytłumaczył na czym polega Jego codzienna praca. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pana burmistrza, następnie obejrzeli fotografie zawieszone na ścianach gabinetu. Spotkanie upłynęło w miłej i ,,słodkiej" atmosferze ( dzieci cały czas częstowały się przygotowanymi cukierkami). Większość uczniów po raz pierwszy gościła w gabinecie burmistrza. Młodzi goście na zakończenie spotkania otrzymali lizaki w kształcie grzybka.     

 
Anna Złoch

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika 

12 grudnia 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych”. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Książki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy p. Elżbiety Oleksiuk i p. Grażyny Muszyńskej.

         Uczniowie klas Ia i Ib zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz zasadami wypożyczania książek. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbały o książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki a klasy dyplom uczestnictwa w uroczystości.

E. Oleksiuk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Zabawa andrzejkowa                    

       Jak co roku Komisja Pomocy Materialnej Uczniom zorganizowała zabawę andrzejkową dla uczniów klas I - III.

     Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość.

     27 listopada z tej okazji skorzystały dzieciaki. Aby zabawa owiana była magią i tajemnicą, uroczystość  rozpoczęła się o godzinie 16, kiedy za oknem zaczyna się ściemniać. Była zabawa i  wróżby prowadzone przez prawdziwe wróżki . W ten magiczny wieczór, uczniowie dowiedzieć się mogli kim zostaną w przyszłości, jakie imię będzie miał ich przyszły wybranek i czy czeka je życie pełne przygód. Było dużo śmiechu i zdziwienia, kiedy okazywało się, że dana osoba nie zna nikogo o wylosowanym imieniu.

Dorota Domańska

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Kiermasz owoców

W dniu 20 listopada 2013 w naszej szkole odbył się kiermasz owoców , zorganizowany przez Komisję Pomocy Materialnej Uczniom
i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej.  Na kiermaszu można było kupić jabłka, gruszki, banany i mandarynki. Uczniowie
i nauczyciele smacznie zajadali nasze owoce.

Dorota Domańska

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

"Śladami wielkich odkryć" - lekcja przyrody prowadzona przez Grupę Zelektryzowani

Dnia 19 listopada 2013r. o godz. 9.30 w sali gimnastycznej odbyła się niecodzienna lekcja przyrody pt. ,,Śladami wielkich odkryć”.

W spektaklu występowały dwie osoby, jedną z nich był pewien podróżnik, a drugą oszalały naukowiec, którego zadaniem było pokazanie dzieciom prawdziwej nauki. Ta żywa lekcja przyrody przypomniała nam jak odczytać mapę, jak działa kompas. Pokazano  na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektryczne oraz jak korzystać z urządzeń elektrycznych. W czasie tej krótkiej lekcji uwzględniono również zasady pierwszej pomocy, w których mogła uczestniczyć młodzież. Przedstawiono też kilka ,,magicznych” rekwizytów, użyto ich do doświadczeń, w których mogły brać udział dzieci, np.: przyciąganie przez magnes opiłków żelaza. Bardzo ciekawe były opowieści podróżnika oraz szalone pomysły alchemika.

Na koniec zorganizowano w humorystyczny sposób test wiedzy. W nagrodę za poprawną odpowiedź można było dotknąć ,,magicznych” przedmiotów.

   Ten spektakl był pouczający, ale również zabawny, ponieważ pokazano go w formie kabaretu.

 Wiktoria Zacharjasz uczennica klasy VIc.

 Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Przegląd Pieśni Patriotycznych

 

            21 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się  Przegląd Pieśni Patriotycznych. W imprezie przygotowanej przez Beatę Kostecką
i klasę III a wzięli udział uczniowie klas I-III, którzy zaprezentowali popularne pieśni żołnierskie i patriotyczne oraz współczesne piosenki o Ojczyźnie. Koncert miał na celu przypomnienie wydarzeń z historii naszego kraju, rozwijanie uczuć patriotycznych, a także popularyzowanie tradycji wspólnego śpiewania.

            Na przeglądzie swoją obecnością zaszczyciły nas  dzieci z Przedszkola Nr 4, które zaprezentowały  swoje umiejętności wokalne i taneczne.

            Występy uczestników bardzo podobały się zgromadzonej publiczności. Wszystkich wykonawców nagradzano gromkimi brawami. Na zakończenie przeglądu prowadząca wręczyła każdej klasie i oddziałom przedszkolnym pamiątkowy dyplom.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

"Śniadanie daje moc" 8.11.2013                

Kolejny raz  Szkoła Podstawowa Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyła  w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

 8 listopada 2013 r. już od rana we wszystkich  klasach I-III trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Zanim jednak uczniowie  zaczęli przygotowywać posiłek, poznali 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

         Dzieci pod opieką wychowawców wykonały piękne, kolorowe kanapki i przygotowały napoje. Było wiele zabawy i śmiechu, a wspólny posiłek bardzo wszystkim smakował. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się podstaw zdrowego żywienia, kultury spożywania posiłków i higieny ich wykonania

Beata Kostecka

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Uczymy się ratować- pierwsza pomoc przedmedyczna 29.10.2013   

horizontal rule

Uczniowie klasy IVA bili rekord w prowadzeniu resuscytacji         

16 października jest europejskim dniem przywracania czynności życiowych.
 16 października 2013r, w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim miała miejsce akcja w ramach
„Restart a Heart”.
Na terenie całego kraju, a także naszego miasta, od godziny 12.00 do 12.30 ustanawiany był rekord  jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W Międzyrzecu za koordynowanie akcji odpowiedzialni byli strażacy z OSP Stołpno współpracujący z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wzięło w niej udział ok 90 uczestników, będących uczniami trzech szkół – Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.
Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy IVA pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Daniluk i nauczyciela wychowania fizycznego p. Andrzeja Kobyłki. Mimo, iż czwartoklasiści byli najmłodszymi uczestnikami wyróżnili się dużą wiedzą na temat reanimacji
i zaangażowaniem w jej prowadzenie. Podczas bicia rekordu obecni byli przedstawiciele różnych mediów, co poskutkowało między innymi krótkim materiałem filmowym
w Panoramie Lubelskiej http://www.youtube.com/watch?v=cUY8frrqEHA ,
 wywiadem w Polskim Radiu Lublin
http://moje.radio.lublin.pl/przywracali-serca-do-zycia.html   
oraz artykułem  w Dzienniku Wschodnim http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131017/PODLASKA/131019617

Możemy być dumni z naszych młodych "ratowników".

Agnieszka Daniluk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Święto Pieczonego Ziemniaka                

         W   Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim w dniach 9-10 października 2013r. obchodzone było Święto Pieczonego Ziemniaka. W tych dniach klasy I-III udały się do pobliskiej Danówki, gdzie miały miejsce liczne atrakcje podczas aktywnego spędzania czasu. Była gra w piłkę nożną, przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach, gra w ping-ponga oraz huśtawki placu zabaw.

         Punktem programu było jednak ognisko, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i tradycyjnie o tej porze roku – ziemniaki. Obrane ze skórki
i posypane solą smakowały wyśmienicie. Następnie wszyscy udali się do znajdującego się w pobliżu lasu. Dzieci wyposażone w lornetki
i lupy podziwiały rosnące tam drzewa, obserwowały skaczące pod nogami małe żabki i słuchały śpiewu ptaków. Najbardziej spostrzegawczy wypatrzyli pod drzewami przeróżne grzyby. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów zebrali wspaniałe okazy prawdziwków, podgrzybków i maślaków.

         W ciągu tych dwóch dni dzieci świetnie bawiły się, dokonały wielu przyrodniczych obserwacji, znakomicie wypoczęły na świeżym powietrzu
i doceniły dary, jakie niesie jedna z najbardziej kolorowych pór roku – jesień.

         Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwa niezapomnianych przeżyć
i przyrodniczej wiedzy oraz wspaniałych wspomnień z jesiennej wyprawy.

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka na „Farmę Iluzji” oraz do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.      

W dniu 4 października 41 uczniów z klas Vb, VIb, VIc naszej szkoły pod opieką
         Małgorzaty Kaczmarczyk, Jolanty Gruszczyńskiej i Mirosławy Cholewy

·        uczestniczyło w lekcji muzealnej Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
Dzieci zapoznały się z historią i tradycją polskiego lotnictwa. To w Dęblinie pierwsze kroki stawiali najlepsi polscy piloci „asy polskiego lotnictwa”, heroicznie walczący na frontach II wojny światowej. Tutaj również kształcił się jedyny polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Na wystawie wewnętrznej uczniowie obejrzeli dokumenty, mapy, szkice oraz fotografie archiwalnych dokumentacji lotniczych a także elementy małogabarytowego uzbrojenia i budowy samolotu oraz mundury. Na wystawie plenerowej dzieci oglądały samoloty, śmigłowce oraz sprzęt techniczny i radiolokacyjny. Zarówno wystawa wewnętrzna jak i zewnętrzna cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Nasza wizyta została uwieczniona na stronie internetowej Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. (
www.muzeumsilpowietrznych.pl/archiwa/1216).

·        odwiedziło Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”w Mościskach. Miejsce to jest pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych co umożliwiło miłe spędzenie czasu i odpoczynku na łonie natury, ale jednocześnie pozwoliło zaskoczyć nasz racjonalny umysł i przewrócić zwyczajowe postrzeganie świata. Iluzja i magia jak często postrzegane są niektóre prawa fizyki to coś co trafia zarówno do dzieci jak i dorosłych. Na terenie parku dzieci zobaczyły dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dobrze bawiły się rozwiązując zagadki w wiklinowym labiryncie, zobaczyły przez specjalną dziurkę niemożliwy trójkąt, przyglądały się tablicom z iluzjami, dały się zakręcić w tunelu zapomnienia, siedziały na krześle olbrzyma oczywiście te którym udało się na nie wdrapać (meble wykonane w skali 4:1), przeszły szlakiem trapera ( przygoda na mokradłach pełna tajemnic) przeprawiały się tratwami na drugi brzeg, zajrzały do studni nieskończoności (zajrzały do środka wnętrza ziemi), obejrzały magiczny domek- który się sam porusza, widziały lewitujący kran (woda leci z kranu który nigdzie nie jest umocowany) zajrzały do muzeum iluzji, bawiły się w małego paleontologa w Zatoce Piratów a na polu dmuchańców szalały bez granic. Jak by tego było mało pokonały ścieżkę zdrowia uprawiały mini tyrolkę czyli szalony zjazd na linie a nawet położyły swoją głowę na talerzu. Największą popularnością cieszyła się oczywiście Latająca Chata Tajemnic w której doświadczyliśmy fizycznie co znaczy różnica między tym co widzimy a tym co odczuwamy.... W trakcie zwiedzania i zabawy znaleźliśmy także czas na małe co nieco czyli pieczenie kiełbasek. Atrakcje jakich doświadczyliśmy na „Farmie Iluzji” spowodowały, że był to czas magiczny i niezapomniany i chętnie tam wrócimy.

Małgorzata Kaczmarczyk

Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

 

Wizyta uczniów  w gabinecie stomatologicznym                     

Dnia 3 października uczniowie klasy 1 A odwiedzili niedawno otwarte w naszym mieście Centrum Stomatologiczne EURO-DENTAL. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda nowoczesny gabinet, w którym zapewnione jest kompleksowe leczenie dla dzieci i dorosłych. Pani higienistka p.Faustyna w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała uczniom sprzęt i akcesoria dentystyczne oraz pokazała, jak prawidłowo należy dbać o zęby. Dzieci  obejrzały również film  
pt.: „Dr Ząbek”

Każde dziecko otrzymało w prezencie szczoteczkę do zębów, naklejkę oraz miniaturowy model jamy ustnej. Dzięki tej wizycie dzieci na pewno bez strachu będą odwiedzały dentystę. :)
Dziękujemy za zaproszenie!

Ewa Włodarczyk

 

      Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

Ślubowanie uczniów klas I            

            Dnia 2 października 2013 roku w ZPO nr 2 odbyło się ślubowanie uczniów klas I, które przygotowała Krystyna Frydrychowska.
W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta pan Artur Grzyb, dyrektor szkoły pan Grzegorz Kowalczyk, pani dyrektor Barbara Artecka
i pani Aldona Płudowska.

Pierwszaki zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością swoje talenty m.in.: muzyczny, piłkarski, czy recytatorski. Pokazały, że znają podstawowe pojęcia związane ze szkołą i  zaśpiewały, przygotowane specjalnie na tą okazję piosenki. Po uroczystym pasowaniu na uczniów wychowawczynie, pani Ewa Włodawczyk i pani Krystyna Frychowska wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a pan Burmistrz słodkie lizaki. Na zakończenie uroczystości, wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówień pana Burmistrza, pana Dyrektorka, oraz przedstawiciela rodziców. Następnie pierwszaki udały się do swoich klas, na poczęstunek.

Krystyna Frydrychowska

 

  Na początek        Strona główna          Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

 

          Spotkanie z policjantem                

 

 

              Dnia 19 września 2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I - III z policjantem pracującym w Wydziale Ruchu Drogowego w Międzyrzecu Podlaskim. Zaproszony gość szczegółowo omówił z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególnie właściwego poruszania się po ruchliwych ulicach i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Zwrócił uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Ponadto zwrócił również uwagę na konieczność przewożenia dzieci w młodszym wieku szkolnym w fotelikach samochodowych.  
Uczniowie z ciekawością przysłuchiwali się informacjom, a także zadawali pytania, wiążące się z pracą policjanta. Bardzo chętnie wzięli też udział w ćwiczeniach praktycznych związanych z prawidłowym przechodzeniem przez jezdnię.
Zaproszony gość starał się odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania i rozwiać różne wątpliwości uczniów. Na zakończenie spotkania uczniowie klas pierwszych w imieniu społeczności szkolnej podziękowali panu policjantowi za ciekawą prelekcję i wręczyli pamiątkowy dyplom.

       Ewa Włodarczyk

 

      Na początek        Strona główna              Zobacz zdjęcia

horizontal rule

   Ostatnia aktualizacja tej witryny: 06-09-14